Pracownik upozorował wypadek w firmie. 57-latka zdemaskował monitoring [WIDEO]

Piotr Drabik
04.02.2019 16:33
USA. Upozorował wypadek w pracy. 57-latka zdemaskowało wideo z monitoringu
fot. Middlesex County Prosecutor’s Office

O oszustwo ubezpieczeniowe został oskarżony 57-latek z amerykańskiego stanu New Jersey, który zdaniem śledczych wyłudził odszkodowanie za wypadek w pracy. Ujawniono nagranie, na którym mężczyzna najpierw rozrzuca kostki lodu na podłodze, a następnie się na niej kładzie, udając poszkodowanego. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak podała telewizja CBS New York, 57-latek został aresztowany w styczniu pod zarzutem wyłudzenia ubezpieczenia. Głównym dowodem jest film z monitoringu na którym widać, jak Alexander Goldinsky starannie realizuje plan swojego "wypadku". 

Na nagraniu, które zostało zarejestrowane w ubiegłym roku w jednej z firm w hrabstwie Woodbridge w New Jersey, widać jak mężczyzna w stołówce najpierw napełnia kubek napojem.

Zobacz także

Po chwili rozrzuca po podłodze kostki lodu i dokładnie stawia swoje kroki, aby po chwili w planowany sposób położyć się na podłodze na plecach. Goldinsky pozostał w takiej pozycji do czasu, aż nie został odkryty przez inne osoby z firmy.

Po zdarzeniu 57-latek wezwał karetkę i prosił o pobyt w szpitalu z powodu obrażeń, których miał doznać.

Mężczyzna został aresztowany 15 stycznia, ale krótko później został zwolniony z aresztu. O jego dalszych losach zdecyduje sąd.

Początkowo w rozmowie z dziennikarzami CBS zaprzeczał, że upozorował wypadek w pracy. Jednak, gdy zobaczył nagranie ze swoim wyczynem, odmówił komentarza i skierował reporterów do swojego adwokata.

Zobacz także

RadioZET.pl/CBS New York/PTD