Zamknij

Kościół zamiast supermarketu Piotr i Paweł. Obiekt kupili zielonoświątkowcy z Tczewa

Piotr Drabik
07.05.2019 19:39
Tczew. W miejscu supermarketu Piotr i Paweł powstanie kościół zielonoświątkowców
fot. Joy Fera/Shutterstock (ilustracyjne)

W miejsce byłego supermarketu Piotr i Paweł w Tczewie (woj. pomorskie) powstanie świątynia. Nieruchomość nabył Zbór Zielonoświątkowców, który liczy 200 wiernych. Są już plany, jak zostanie zagospodarowana ta przestrzeń. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Piotr i Paweł, istniejąca od 1990 roku sieć handlowa, przez wiele miesięcy znajdowała się w kryzysie. Od końca 2017 roku firma szukała inwestora, w międzyczasie zamykają swoje kolejne markety. O ile przed dwoma laty Piotr i Paweł posiadał w całej Polsce 146 sklepów, to obecnie zostało ich tylko 70. 

Pomimo że sieć znalazła nowego inwestora - SPAR Group Ltd - to nie wszystkie sklepy sieci uda się uratować przed zamknięciem. 

Zobacz także

Przykładem jest market w Tczewie (woj. pomorskie), gdzie w miejscu sklepu Piotra i Pawła powstanie świątynia

Jak podał portal WP.pl, Zbór Kościoła Zielonoświątkowego w Tczewie w dniu 25 kwietnia zakupił nieruchomość, gdzie stał do tej pory market przy ul. Kwiatowej. Chodzi o obiekt o powierzchni 4,6 tys. metrów kwadratowych i 150 miejscami parkingowymi. Budynek stał pusty od 2017 roku, kiedy zamknięto w tym miejscu sklep spod szyldu Piotra i Pawła.

Dotychczasowym właścicielem obiektu była firma Atrium. Według WP.pl planowała ona remont centrum i znalezienie nowych najemców. To jednak się nie udało.

Zobacz także

- Nie mogę ujawnić ceny, za którą kupiliśmy nieruchomość. Cieszymy, że daliśmy radę podołać tej transakcji. Poszły na to oszczędności i składki wiernych gromadzone przez 30 lat - powiedział Janusz Meisser, pastor zboru z Tczewa, w rozmowie z WP.pl. Wspólnota zielonoświątkowców z Tczewa liczy 200 osób.

Co ciekawe - na jednym z portali z nieruchomościami obiekt przy ul. Kwiatowej został wystawiony za 2,3 mln zł netto.

Jak zostanie zagospodarowany obiekt handlowy na świątynię?

- W części budynku powstanie sala spotkań naszej wspólnoty. Dopiero zbieramy pomysły na wykorzystanie pozostałych części nieruchomości (...) Chcemy, aby powstało tutaj centrum edukacji chrześcijańskiej, również świetlica, kawiarnia, biblioteka, może punkt przedszkolny. To miejsce powinno służyć całej społeczności Tczewa i tętnić życiem - dodał Meisser.

Zapewnił, że nie zostanie wybudowana dzwonnica, ale "krzyż zapewne się pojawi".

Zobacz także

RadioZET.pl/WP.pl/PTD