Zamknij

Nowa sieć sklepów Take&GO. Bez tradycyjnych kas i otwarte całą dobę

12.06.2019 09:53
Take&GO. Nowa sieć sklepów w Polsce. Bez kas i otwarte całą dobę
fot. mat. prasowe

W Poznaniu zostanie otwarty pierwszy bezkasowy sklep sieci Take&GO. Będzie on czynny całą dobę, 7 dni w tygodniu. Obecnie trwają prace adaptacyjne i montaż technologii.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Sklep bezkasowy to zupełnie nowy format na rynku.

- Klienci nie będą musieli samodzielnie kasować produktów przy finalizacji transakcji, czy korzystać z pomocy kasjera. Cały proces odbywa się automatycznie i przyspiesza proces zakupowy - mówi Jacek Spychała, zarządzający marką Take&GO.

Zobacz także

Gdzie powstanie sklep bez kas?

Wszystko dzięki nowatorskiemu zintegrowaniu kilku technologii, w tym tagów RFID na produktach. W momencie dotarcia do strefy kasującej system rozpozna zakupione produkty i wyświetli je na ekranie; rolą klienta będzie tylko opłacenie zakupów.

Istotną rolę w całym procesie zakupowym odgrywać będzie smartfon. To właśnie za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej zainstalowanej w telefonie, klient będzie miał możliwość wejścia i opuszczenia sklepu. Nowa sieć przygotowuje również specjalne zniżki dla stałych klientów.

Pierwszy sklep w centrum Poznania

Pierwszy sklep sieci Take&GO zostanie otwarty pod koniec czerwca w Poznaniu przy ul. Półwiejskiej 13. To jedno z najczęściej uczęszczanych miejsc w stolicy Wielkopolski i nie jest to lokalizacja przypadkowa.

Zobacz także

Chcemy docierać do klientów, którzy żyją aktywnie i szybko, a także potrzebują zrobić zakupy w drodze do pracy czy też domu. Take&GO to przyszłość oraz marzenia, które możemy zrealizować. Pierwszy sklep to dopiero początek i już teraz intensywnie pracujemy nad doborem kolejnych lokalizacji, zarówno w Poznaniu, Warszawie, jak i w innych miastach

Dawid Urban, inwestor i pomysłodawca Take&GO

W sklepach Take&GO początkowo będzie dostępny głównie asortyment spożywczy i szeroka oferta dań gotowych. Bez papierosów oraz alkoholu.

W sklepie pojawią się za to krojone owoce, soki bez konserwantów oraz wysokiej jakości kawa. Wachlarz produktów w miarę rozwoju sieci ma ewoluować i być dostosowany do wymagań i potrzeb klientów.

Konkurencja nie śpi

Za całym projektem stoi poznańska firma Surge Cloud, która specjalizuje się w procesach cyfrowej transformacji dla punktów sprzedażowych i odpowiada za systemy obniżające koszty sprzedaży, takie jak m.in. inteligentna półka.

Jej nowym i najważniejszym projektem jest obecnie stworzenie sieci sklepów bezkasowych opartych o własną technologię, dostosowaną do potrzeb rynku.

Wprowadzenie podobnego konceptu sklepu zapowiedziała sieć Żabka Polska, a od ubiegłego roku - również w Poznaniu - działa sklep BIO Family. Jest on pozbawiony tradycyjnych kasjerów, a klienci mogą robić w nim zakupy przez całą dobę i siedem dni w tygodniu.

Zobacz także

RadioZET.pl/mat. prasowe