Zamknij

Freshmarkety znikają z polskich ulic. W ich miejsce powstaną sklepy Żabki

Piotr Drabik
08.04.2019 11:51
Sklepy Freshmarket zostają zamknięte. W ich miejsce zostaną otwarte Żabki
fot. Kwangmoozaa/Shutterstock (ilustracyjne)

Do końca roku z polskich miast mają zniknąć wszystkie sklepy Freshmarket, a w ich miejsce zostaną otwarte Żabki. Sieć prowadziła działalność od 2009 roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Freshmarket to działająca od dekady sieć sklepów, których właścicielem była Żabka Polska. W szczytowym momencie w całej Polsce było niemal 600 punktów pod tą nazwą. 

Dlaczego Freshmarkety zostaną zamknięte?

Jak podał portal Wiadomościhandlowe.pl, do końca roku wszystkie Freshmarkety zostaną zlikwidowane, a w ich miejsce pojawią się sklepy Żabki. Na początku tego roku działało około 170 sklepów Freshmarketu. Po trzech miesiącach zostało ich 95

Żabka rozważa likwidację marki Freshmarket

Według portalu właściciele tych punktów nie godzą się na zmianę szyldu, ale do końca roku i tak mają zamienić się w Żabki. Na sprzeciw wobec właściciela sieci – funduszu CVC – pozwalają zapisy umowy.

W zamyśle Freshmarkety miały być zupełnie inne od sklepów Żabki – oferować więcej świeżych produktów, ladę chłodniczą z mięsem i serami. Miały także większą powierzchnię. Dla porównania – średnia Żabka zajmuje około 60-90 metrów kwadratowych, a Freshmarket 150-200 mkw.

Przed dwoma laty fundusz CVC podjął decyzję o zmianie szyldu Freshmarketów, co jest związane z rozszerzeniem asortymentu sklepów Żabki, w których brakowało miejsca. 

Obecnie w całej Polsce działa około 5500 sklepów Żabki.

Zobacz także

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl/PTD