Rząd zwiększa budżet wsparcia dla firm

Olga Papiernik
14.09.2018 11:32
biuro
fot. Marvin Meyer on Unsplash

Rząd zwiększył budżet wsparcia dla firm, ale zaostrzy kryteria; szczegóły do końca roku - informuje piątkowy "Puls Biznesu".

- Prace nad nowym programem wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej są na ostatniej prostej. Zakończymy je w czwartym kwartale - powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Jak informuje "Puls Biznesu", zmienią się kryteria przyznawania grantów. Podobnie jak w przypadku nowej ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych, program będzie premiować inwestycje nie tylko ze względu na wielkość.

- Chcemy przede wszystkim przyciągnąć projekty innowacyjne, zaawansowane technologicznie i oferujące wysokopłatne, stabilne miejsca pracy. Program realizuje cele zbieżne z założeniami Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Dzięki stworzeniu nowych kryteriów dla programu chcemy promować jakość inwestycji m.in. współpracę z nauką, szkolenia dla pracowników i społeczną odpowiedzialność przedsiębiorstw - powiedziała minister Emilewicz.

Przypomniała, że w styczniu rząd przyjął uchwałę, która zwiększyła finansowanie w latach 2018-23 o 480 mln zł. -  Dodatkowo po nowelizacji budżet na przyszły rok będzie niemal o 50 mln zł większy i wyniesie prawie 175 mln zł, a średnioroczny budżet na kolejne lata będzie podwojony - poinformowała Emilewicz.

PB/PAP/OP