Zamknij

Przerwy techniczne w największych bankach. Wśród nich PKO BP, Pekao i ING

15.06.2019 11:13
Przerwy techniczne w bankach. Pekao. ING Bank Śląski. PKO BP. Idea Bank
fot. byswat/Shutterstock (ilustracyjne)

Planujesz przelew bankowy w sobotę lub niedzielę? Możesz mieć z tym problem, ponieważ niektóre banki zaplanowały przerwy techniczne dla swoich serwisów. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

O przerwach w dostępie do niektórych swoich usług w serwisach internetowych i bankomatach poinformowały największe banki w Polsce.

PKO BP

Klienci banku PKO BP powinni uważań w najbliższą niedzielę. 16 czerwca od godz. 00:00 do godz. 13:00 nie będzie możliwe korzystanie z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi "Płacę z iPKO".

Zobacz także

Działanie aplikacji IKO zostanie ograniczone do realizacji wypłat z bankomatów, płatności w sklepach stacjonarnych oraz realizacji płatności w sklepach internetowych za pomocą BLIK.

Z kolei od godz. 0:00 do godz. 3:00 aplikacja IKO będzie niedostępna, a w godz. 3:00 – 13:00 działanie aplikacji IKO połączonej z kontem osobistym w PKO Banku Polskim zostanie ograniczone do realizacji wypłat z bankomatów, płatności w sklepach stacjonarnych oraz realizacji płatności w sklepach internetowych za pomocą BLIK.

PKO BP zapewniło, że "wszystkie karty, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą obsługiwane bez zakłóceń".

Pekao

Jeden z największych polskich banków Pekao będzie niedostępny w pełni dla klientów w sobotę i niedzielę.

W związku z zaplanowanymi pracami serwisowymi od 15 czerwca od godz. 6 do 16 czerwca do godz. 16 mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do składania dyspozycji i zleceń w serwisie Pekao24Makler oraz tymczasowe przerwy w dostępie do tego serwisu.

Ponadto 15 czerwca w godz. 23:00 - 00:00 nie będzie możliwa realizacja operacji finansowych dostępnych w zakładce "Inwestycje" oraz aktualizacja kwestionariusza adekwatności.

Zobacz także

ING Bank Śląski

W nocy z niedzieli na poniedziałek - z 16 na 17 czerwca - od 0:00 do 5:30 planowane są prace serwisowe. ING Bank Śląski poinformował, że "usprawnią one działanie usług w przyszłości".

W tym czasie wystąpią utrudnienia w korzystaniu z bankomatów, wpłatomatów, systemu bankowości internetowej Moje ING (w tym Kantoru i modułu Makler) oraz aplikacji mobilnej, systemu bankowości internetowej ING Business i jego wersji mobilnej, płatności BLIK, płatności ekspresowych, płatności internetowych za pomocą Płać z ING.

Bank radzi, aby na wszelki wypadek wypłać wcześniej potrzebną gotówkę i zrób ważne przelewy.

Zobacz także

Bank BPS

W dniach 14, 15 i 16 czerwca w godz. 23:00-23:00 z powodu prowadzonych prac serwisowych Bank nie będzie uczestniczył w systemie rozliczeń płatności natychmiastowych Express Elixir.

Dzięki niemu możliwa jest realizacja przelewu pomiędzy rachunkami prowadzonymi w różnych bankach, które są częścią tego systemu.

Idea Bank

Klienci tego banku powinni przygotować się na niedostępność systemów bankowości internetowej w nocy z 14 na 15 czerwca w godzinach 23:00 - 4:00. Bank poprosił o zaplanowanie transakcji w innym terminie.

Zobacz także

RadioZET.pl/TVN24BiS.pl/Bankier.pl