Od marca podwyżki dla pracowników Lidla. Pensje większe o prawie 10 proc.

Piotr Drabik
20.02.2019 17:37
Podwyżki w Lidlu. Od kiedy. Od marca wyższe wynagrodzenia dla kasjerów
fot. Emilija Miljkovic/Shutterstock (ilustracyjne)

Lidl Polska poinformował o wzroście pensji dla swoich pracowników. Wynagrodzenia m.in. kasjerów od marca będą wyższe o prawie 10 proc. Jednocześnie niemiecka sieć handlowa ma do zaoferowania 700 wakatów w marketach i magazynach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Lidl jest obecny na polskim rynku od 17 lat i prowadzi w całym kraju 630 marketów. W środę niemiecka sieć handlowa poinformowała o podwyżkach dla swoich pracowników.

Z początkiem marca płace 17 tysięcy pracowników Lidla wzrosną średnio o około 9,2 proc. w stosunku do poziomu wynagrodzeń z roku ubiegłego. Pracownicy dyskontów będą zarabiać od 3100 do 3850 złotych brutto na początku zatrudnienia.

Zobacz także

Po roku pracy Lidl gwarantuje wzrost wynagrodzenia do poziomu w przedziale 3250-4050 zł brutto. Natomiast po dwóch latach stażu pracy można liczyć na pensję od 3450 do 4350 zł brutto. Sieć handlowa zaznacza, że "poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia".

Jednocześnie niemiecka sieć poinformowała o nowej rekrutacji. Chodzi o ponad 600 pracowników sklepów oraz prawie 100 pracowników magazynów

- Obecnie rekrutujemy na stanowiska bardzo istotne dla biznesu operacyjnego – szukamy pracowników sklepów oraz magazynów. Co warto podkreślić aktualnie stworzyliśmy ponad 700 nowych miejsc pracy, a w całym 2019 roku łącznie zatrudnienie zaproponujemy 1300 nowym pracownikom – podkreślił Maksymilian Braniecki, prezes Lidl Polska.

Zobacz także

RadioZET.pl/PTD