Zamknij

Poczta Polska z własnymi paczkomatami. Pierwsze urządzenia przed wakacjami

Piotr Drabik
08.05.2019 18:54
Paczkomaty Poczty Polskiej jeszcze przed wakacjami. Urządzenia pojawią się też w Biedronce
fot. mat. prasowe

Poczta Polska mocno rozbudowuje sieć własnych samoobsługowych automaty do odbioru przesyłek. Urządzenia firmy SwipBox wkrótce pojawią się w placówkach pocztowych i w sklepach sieci Biedronka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Pierwsze z 200 planowanych automatów pojawią się w placówkach pocztowych jeszcze przed wakacjami, a pozostałe zostaną oddane do użytku do końca września tego roku.

Gdzie pojawią się paczkomaty Poczty Polskiej?

Automaty trafią do placówek pocztowych oraz sklepów sieci Biedronka w największych aglomeracjach miejskich - m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu oraz Poznaniu.

Zobacz także

- Powiększanie naszej sieci jest warunkiem dalszego rozwoju biznesu kurierskiego, dlatego podjęliśmy decyzję do dołączeniu pocztowych automatów do odbiorów przesyłek do naszej oferty - powiedział Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Podkreślono, że rozwój sieci automatów do odbioru paczek jest zgodny ze strategią Poczty Polskiej, która zakłada podwojenie przychodów z rynku paczkowego w perspektywie 2023 roku. Obecnie wynoszą one prawie 1 mld zł rocznie.

- Aktualnie Poczta Polska wspólnie z partnerami tworzy największą sieć w kraju, do której należy ponad 11,5 tysięcy punktów - zaznaczył Grzegorz Kurdziel z zarządu spółki.

- Placówki pocztowe posiadają ugruntowaną pozycję wśród klientów, między innymi ze względu na ich dogodne lokalizacje, dlatego postanowiliśmy usprawnić odbiór przesyłek, stawiając w części placówek nasze automaty pocztowe – dodał.

Zobacz także

Paczkomaty w Biedronce

Spółka zaznaczyła, że lokalizacje automatów pocztowych zostały dobrane z uwzględnieniem preferencji i stylu życia klientów sklepów internetowych oraz platform sprzedażowych.

- Sieć sklepów Biedronka idealnie wpisuje się w ten koncept, jako jedno z najchętniej wybieranych miejsc zakupów spożywczych Polaków - wskazano. Dodano, że każdego dnia ok. 4 mln osób robi zakupy w sklepach tej sieci.

Automaty, które staną w sklepach, będą dostępne w godzinach ich otwarcia. Natomiast automaty umieszczone przy placówkach pocztowych będą dostępne 24 godziny na dobę - zapowiada firma.

Operator pocztowy wskazał, że możliwość odebrania przesyłki w automacie samoobsługowym jest trzecią najchętniej wybieraną formą odbioru po dostawie przez kuriera i odbiorze osobistym.

Poczta Polska jest największym operatorem pocztowym na rodzimym rynku, zatrudnia ponad 80 tys. pracowników. Ma ponad 7,5 tys. placówek, filii i agencji pocztowych.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PT