Zamknij

Linie lotnicze Germania ogłosiły upadłość

Piotr Drabik
05.02.2019 16:06
Niemcy. Upadły linie lotnicze Germania. Podróże
fot. Transport Pixels/Flickr/CC BY-SA 2.0 (ilustracyjne)

Po ponad czterech dekadach działalności niemieckie linie lotnicze Germania złożyły wniosek o rozpoczęcie postępowania upadłościowego. Uziemiono również całą flotę przewoźnika.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Germania, niemieckie linie lotnicze istniejące od 1978 roku (założone jako Special Air Transport), przez lata woziły pasażerów po całej Europie, przede wszystkim do kurortów turystycznych. Jednak w poniedziałek przewoźnik złożył w sądzie w Berlinie wniosek u upadłość.  

Wniosek dotyczy przewoźnika jak i firm obsługi technicznej, Germania Technik Brandenburg GmbH i Germania Flugdienste GmbH. Nie dotyczy natomiast siostrzanych linii lotniczych: szwajcarskiego przewoźnika Germania Flug AG i Bulgarian Eagle.

Zobacz także

Od pewnego czasu berliński przewoźnik zmagał się z poważnymi problemami finansowymi. W ostatnich tygodniach podjął działania by odzyskać płynność finansową.

- Niestety, nie udało się (...) Ubolewamy, że w tej sytuacji nie pozostało nam nic innego jak złożyć wniosek o upadłość - oświadczył prezes zarządu linii Germania Karsten Balken. Przeprosił on pracowników i pasażerów Germanii, którzy ucierpią w wyniku tej decyzji.

Linie Germania istnieją od ponad 30 lat. Obsługiwały głównie trasy krótkiego i średniego zasięgu. Rocznie przewoziły ponad cztery miliony pasażerów. To kolejna w ostatnich miesiącach głośna upadłość niemieckich linii lotniczych.

Jesienią 2017 roku zakończenie działalności, po blisko 40 latach istnienia, ogłosiły linie Air Berlin. Wówczas były drugimi co do wielkości liniami lotniczymi w Niemczech.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD