Zamknij

Lime Juicer. Ile można zarobić na hulajnogach elektrycznych?

Piotr Drabik
07.02.2019 14:04
Lime juicer. Ładowanie hulajnóg elektrycznych. Ile można zarobić
fot. VDB Photos/Shutterstock (ilustracyjne)

Nawet kilkaset złotych miesięcznie można zarobić na ładowaniu hulajnóg elektrycznych w największych polskich miastach. Trzeba jednak spełnić odpowiednie warunki m.in. mieć własną działalność gospodarczą.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Lime juicer to nazwa nowego zawodu, który w polskich miastach staje się coraz popularniejszy. Jest on związany z pojawieniem się na ulicach elektronicznych hulajnóg, które można wypożyczać za pomocą aplikacji mobilnej. 

Juicer zajmuje się zbieraniem z całego miasta pod koniec hulajnóg, które mają niski poziom baterii. Następnie zabiera je do swojego domu, gdzie przez noc ładuje i z samego ranka rozstawia urządzenia z powrotem w wybranych punktach. 

Zobacz także

Kto może zarobić na ładowaniu hulajnóg?

Jak podał serwis INNPoland.pl, do rozpoczęcia współpracy z firmą udostępniającą hulajnogi potrzebne jest wypełnienie internetowego formularza oraz podpisanie umowy.

Wśród wymagań konieczne jest skończenie 20. roku życia, posiadanie prawa jazdy przez co najmniej dwa lata oraz przedstawienie dowodów ubezpieczenia własnego samochodu oraz miejsca ładowania urządzeń (mieszkania lub budynku firmowego).

W Warszawie za naładowanie jednej hulajnogi można otrzymać 12 zł – pieniądze są wypłacane na fakturze, bo do podjęcia współpracy konieczne jest posiadanie własnej działalności gospodarczej. Natomiast internauci z Wrocławia wskazywali, że naładowanie jednego urządzenia może przynieść nawet 30-40 zł.

Firma obsługująca hulajnogi dostarcza kontrahentom tylko ładowarki. Jednoślady z pełnymi bateriami można odstawiać tylko w godzinach 5-7 rano.

Według portalu takie ograniczenia pozwalają na naładowanie przez osobę prywatną ośmiu hulajnóg. Na spotkaniach z kandydatami na juicerów informowano, że koszt naładowania jednego urządzenia wynosi około 50 groszy. 

Elektryczne hulajnogi w Warszawie: cennik, gdzie i jak wypożyczyć e-hulajnogę? 

Ile można zarobić na ładowaniu hulajnóg?

Wymagane jest, aby hulajnogi każdego dnia były naładowane w co najmniej 95 proc. oraz były pozostawione dla klientów na równym terenie. 

Według wyliczeń portalu INNPoland.pl przy ładowaniu ośmiu hulajnóg i spalaniu pięciu kilometrów przy ich rozlokowywaniu przez 30 dni w miesiącu można zarobić na rękę 2880 zł (bez VAT). Po opłaceniu tzw. małego ZUS-u w kieszeni juicera zostaje 2150 zł, a przy pełnej stawce VAT – 1606 złotych.  

Jeśli kontrahenci będą codziennie wystawiać faktury firmie obsługującej hulajnogi, to można liczyć na wypłatę za pracę każdego dnia. 

Nowy projekt dotyczący e-pojazdów. Dobra wiadomość dla pieszych

RadioZET.pl/INNPoland.pl/PTD