Zamknij

Lidl. Tanie torebki Michael Kors nie pochodzą z oficjalnej dystrybucji

Piotr Drabik
09.05.2019 16:05
Lidl. Torebki Michael Kors nie pochodzą z oficjalnej dystrybucji. Jest komentarz sieci
fot. Lidl Polska

Torebki Michael Kors, które w swojej internetowej ofercie umieścił Lild Polska, nie pochodzą z oficjalnej dystrybucji. Od produktów sprzedawanych po niskiej cenie odciął się amerykański producent. Niemiecka sieć dyskontów zasłoniła się tajemnicą handlową.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Lidl, niemiecka sieć handlowa obecna w Polsce od 2002 roku, wprowadził w swoim nowym sklepie internetowym torebki marki Michael Kors. Będą one dostępne od poniedziałku 13 maja na stronie lidl-sklep.pl w cenie 799 złotych. 

Torebki MK będą dostępne tylko w internecie i nie trafią do tradycyjnej sprzedaży w dyskontach.

Lidl - torebki Michaela Korsa: kiedy w sprzedaży, gdzie kupić i za ile? [CENY]

Skąd Lidl wziął torebki Michael Kors?

To zdecydowanie mniej niż normalnie, ponieważ średnio za torebkę ze znakiem MK trzeba zapłacić 1000-1500 złotych.

Ponadto w dniach 13-19 maja w sklepie internetowym Lidl Polska będzie obowiązywać darmowa dostawa, bez względu na wysokość dokonanego zamówienia - normalnie konieczne jest wydanie co najmniej 149 zł.

Bloger modowy Michał Zaczyński zawrócił uwagę na Facebooku, że torebki MK oferowane w Lidlu nie pochodzą z oficjalnej dystrybucji. 

"Sprawa jest jednak ciekawsza, bo jak mówią mi szefowie marketingu marki, promocja nie jest autoryzowana przez Michaela Korsa i nie wiadomo skąd Lidl wytrzasnął te torebki. Cały proceder odbywa się więc bez porozumienia z marką (zatem: bez jej zgody i aprobaty), która bada obecnie sprawę, w tym - oczywiście - to jak Lidl wszedł w posiadanie produktu" - napisał Zaczyński.

Zobacz także

Jego wątpliwości potwierdziła Joanna Witczak, district managerka marki Michael Kors w Europie Środkowo-Wschodniej

"Ta promocja nie jest autoryzowana przez MK, i niestety odbywa się bez porozumienia z Marką. Stąd brak nawet oficjalnego logo w materiałach Lidla. Marka MK bada obecnie sprawę oraz to jak Lidl wszedł w posiadanie produktu" - zapewniła.

Z kolei Lidl Polska zasłonił się tajemnicą handlową.

"Dostawa torebek marki Michael Kors była negocjowana przez międzynarodowy zespół Lidla dla więcej niż jednej spółki narodowej. Szczegółowe informacje na temat negocjacji handlowych dot. produktów oferowanych przez Lidl Polska objęte są tajemnicą handlową" - napisała na Facebooku niemiecka sieć.

Zobacz także

RadioZET.pl/Business Insider Polska/PTD