Zamknij

Lidl wprowadził półkę z przecenioną żywnością

Piotr Drabik
27.02.2019 19:33
Lidl wprowadził półkę z przecenioną żywnością. Ruszyła akcja "Kupuję, nie marnuję"
fot. Foodsharing Wrocław/Facebook

W około 150 marketach Lidla w całej Polsce rozpoczęła się akcja "Kupuję, nie marnuję". Na specjalnie oznaczonych półkach klienci sieci mogą znaleźć żywność w bardzo atrakcyjnych cenach. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Lidl, niemiecka sieć handlowa obecna w Polsce od 18 lat, wystartowała z akcję, która ma zmniejszyć marnowanie żywności

Jak podał portal Dlahandlu.pl, w około 150 marketach testowana jest akcja "Kupuję, nie marnuję". W wybranych marketach pojawiły się specjalnie oznaczone półki, gdzie trafia żywność w bardzo atrakcyjnej cenie - tańsza nawet o 70 proc. - ale z bliską datą przydatności do spożycia.

Zobacz także

"W specjalnych wyznaczonych strefach pod tą nazwą można znaleźć owoce i warzywa z krótkim okresem przydatności do spożycia oraz pieczywo odpiekane poprzedniego dnia. Celem akcji jest niemarnowanie żywności" - podało biuro prasowe Lidla.

Inicjatywa spotkała się z pozytywnym przejęciem klientów, którzy w sieci na plus komentowali nowy pomysł Lidla.

Niemiecka sieć zapewniła, że "na poziomie każdego sklepu optymalizujemy wielkości zamówień oraz prowadzimy system przecen, aby skutecznie minimalizować ryzyko marnowania".

Zobacz także

"Każdy sklep monitoruje termin przydatności do spożycia sprzedawanych artykułów – gdy czas ten jest krótki, produkty objęte są promocyjnymi cenami" - dodało biuro prasowe Lidla, cytowane przez portal.

Ponadto od 18 lat Lidl współpracuje z Federacją Polskich Banków Żywności, z którą wspólnie obchodziła w ubiegłym roku Światowy Dzień Żywności.

Lidl obecnie posiada w Polsce około 630 marketów. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Dlahandlu.pl/PTD