Zamknij

Lidl hojny dla stażystów. Podwyższono im pensje

Piotr Drabik
07.03.2019 08:51
Lidl dał podwyżki stażystom. Ile zarobią od lipca?
fot. J. Lekavicius/Shutterstock (ilustracyjne)

Niemiecka sieć handlowa Lidl podniosła wynagrodzenie dla stażystów. W tym roku młodzi pracownicy otrzymają 3300 zł brutto pensji – o 300 zł więcej niż przed rokiem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Lidl, który jest obecny na polskim rynku od 2002 roku, ogłosił szczegóły kolejnej edycji programu stażowego „The Lidl Way to Career”. Pozwala on na „możliwość współpracy z najlepszymi specjalistami w swojej dziedzinie i zdobywanie cennych doświadczeń”.

Ile można zarobić w Lidlu?

Jak podał portal Dlahandlu.pl, tegoroczni stażyści otrzymają podwyżkę. Zamiast dotychczasowych 3 tys. zł brutto, mogą teraz liczyć na 3,3 tys. zł. Lidl poszukuje chętnych do 40 działów w centrali firmy i oddziałach regionalnych – m.in. sprzedaży, logistyki i kadr.

Zobacz także

Staż trwa 3 miesiące i podzielony jest na szkolenie w strukturach sprzedaży i logistyki magazynowej oraz „wdrożenie w dziale docelowym i realizację samodzielnego projektu”.

Aplikacje można wysyłać do 12 kwietnia, a staż rozpocznie się 1 lipca.

Lidl przygotował podwyżki również dla swoich pracowników. Od początku marca mogą zarobić na początku zatrudnienia od 3 100 zł do 3 850 zł brutto. Po roku sieć handlowa gwarantuje wyższą pensję w granicach 3 250 – 4 050 zł brutto. Z kolei po dwóch latach stażu od 3 450 zł do 4 350 zł brutto.

Wysokość pensji jest uzależniona od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia.

Niemiecka sieć handlowa obecnie poszukuje 700 nowych pracowników.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dlahandlu.pl/PTD