Kurierzy InPostu rzucali przesyłkami. „Zaczynam się obawiać o moją paczkę” [WIDEO]

Piotr Drabik
26.03.2019 17:24
InPost. Kurierzy rzucali paczkami o ziemię. Wideo wyciekło do sieci
fot. Makot Makot/YouTube (screen)

Firma InPost zapowiedziała wyciągnięcie konsekwencji od pracowników, którzy rzucali paczkami od klientów. Nagranie z oburzającego zachowania kurierów opublikowano w sieci. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak podała „Gazeta Krakowska”, bulwersujący film został nagrany w Gorlicach w woj. małopolskim. W czwartek w serwisie YouTube opublikowano ponad 5-minutowe nagranie pokazujące zachowanie kurierów InPostu.

Widać na nim, jak pracownicy firmy, nie zważając na zawartość paczek, rzucali przesyłkami o ziemię lub specjalnie podrzucali je do góry. Nie zawsze udawało im się złapać zapakowane przedmioty, wśród których mogły znajdować się delikatne przesyłki. 

Zobacz także

Sceny pokazujące przeładunek paczek z InPostu między samochodami dostawczymi firmy wywołały lawinę negatywnych komentarzy w sieci. „Paczki na sortowniach są znacznie gorzej traktowane”, „Zaczynam się obawiać o moją paczkę, którą zamówiłem InPostem” – to tylko niektóre z nich.

Do sprawy odniósł się Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy firmy InPost.

– Dla takiego zachowania, jak to widoczne na nagraniu, nie ma w naszej firmie akceptacji [...] Pracownicy, którzy się go dopuścili, zostali dyscyplinarnie zwolnieni – podkreślił.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Krakowska/PTD