Zamknij

Hoop Polska wróciła do polskich właścicieli. Jest zgoda UOKiK

Piotr Drabik
15.03.2019 13:02
Hoop Cola w polskich rękach. UOKiK wyraził zgodę na przejęcie
fot. Hoop Polska

Firma Hoop Polska może zostać przejęta przez Ustroniankę. Zgodę na transakcję wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. To oznacza, że producent m.in. Hoop Coli wróci do polskiego właściciela. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Hoop Polska do tej pory była własnością czesko-słowackiej spółki Kofola ČeskoSlovensko – jednego z największych w Europie producentów napojów bezalkoholowych. 

Na początku lutego 2019 roku doszło do podpisania umowy wstępnej na zakup 100 proc. akcji firmy przez ZMB Capital, która produkuje m.in. wodę Ustroniankę. Kilka dni temu UOKiK poinformował o wyrażeniu zgody na przejęcie na rynku napojów bezalkoholowych.

Zobacz także

– Porozumienie, dzięki któremu Hoop Polska przechodzi pod nasze skrzydła, jest kamieniem milowym na drodze do zwiększenia naszej konkurencyjności na rynku. Dzięki tej transakcji zyskaliśmy nowoczesny zakład produkcyjny – również pod względem logistycznym, a także pozyskaliśmy popularne, tradycyjne i znane polskie marki – tłumaczył Michał Bożek, właściciel Grupy Ustronianka.

Hoop Polska została założona w 1992 roku w Bielsku-Białej. W 2003 roku do promocji wody Arctic firma zaprosiła modelkę Cindy Crawford. Od 2008 roku spółka była własnością koncernu Kofola ČeskoSlovensko. 

Zobacz także

Flagowym produktem firmy jest Hoop Cola, ale odpowiada również za produkcję m.in. syropów Paola, napoi dla dzieci Jupik, naturalnej wody mineralnej Arctic+ oraz napoi Mr. Max. Hoop Polska jest również dystrybutorem Nestea – jednej z najpopularniejszych marek w kategorii iced tea na rynku polskim.

Z kolei nowy właściciel producenta Hoop Coli – ZMB Capital – jest znany głównie z serii wód mineralnych i źródlanych pod marką Ustronianka. Firma posiada również w swoim portfolio gazowany napój Grapp czy skierowane do najmłodszych napoje Grapcio i Grapcio Kids.

Zobacz także

RadioZET.pl/Business Insider Polska/PTD