Zamknij

Sklepy Żabki bez kasjerów mogą być otwarte jeszcze w tym roku

Piotr Drabik
22.02.2019 11:15
Handel. Sklepy Żabki bez kasjerów mogą być otwarte jeszcze w tym roku
fot. Tomasz Kawka/East News (ilustracyjne)

Jeszcze w tym roku jest szansa na uruchomienie pierwszego sklepu bez kasjerów pod szyldem Żabka Polska. Według portalu Wiadomościhandlowe.pl podczas targów branżowych w Niemczech zaprezentowano prototyp nowej placówki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Żabka Polska posiada 5520 sklepów w całym kraju i Europie Środkowo-Wschodniej, przede wszystkim na zasadach franczyzy.

Sieć handlowa opracowuje właśnie nowy model sprzedaży. Na zakończonych w niemieckim Düsseldorfie technologicznych targach branży handlowej EuroCIS zaprezentowano prototyp sklepu bez kasjerów, który Żabka Polska opracowuje z firmą AiFi (partner Microsoftu).

Zobacz także

Współpraca dotyczy opracowania tzw. nano store – kontenerowego sklepu pozbawionego tradycyjnych kas fiskalnych i kasjerów.

Taka placówka może być otwarta 24 godziny na dobę, a sprzedaż odbywa się bez personelu. AiFi i Żabka zapewniają, że kontenerowy sklep będzie spełniał wymogi prawne i nie naruszał prywatności klientów.

Według portalu Wiadomościhandlowe.pl uruchomienie pierwszego sklepu Żabki bez kas jest możliwe do końca tego roku. 

Zobacz także

– Chcemy stworzyć nowy ekosystem handlowy. Wspólnie z AiFi pracujemy nad zautomatyzowanym sklepem, który sprawi, że życie konsumentów stanie się łatwiejsze – powiedział Tomasz Blicharski, wiceprezes zarządu ds. finansowych i rozwoju w Żabka Polska, cytowany przez portal.

Technologiczne zmiany mają spowodować zmiany w zadaniach personelu sklepów Żabka. Czas zaoszczędzony przy obsłudze klientów mają wykorzystać przy małej gastronomii.

Zobacz także

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl/PTD