Zamknij

Sieć H&M zamyka swoje sklepy. Głównie w Europie

Piotr Drabik
11.02.2019 07:29
Handel. Sieć H&M zamyka swoje sklepy. Głównie w Europie
fot. Sara Sette/Shutterstock (ilustracyjne)

Szwedzki gigant odzieżowy H&M planuje mocno ograniczyć liczbę swoich sklepów. Sieć planuje zamknąć co najmniej 160 z nich, głównie w Europie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Zagłosuj

Czy robisz zakupy w H&M?

Liczba głosów:

H&M, jedna z najbardziej znanych na świecie sieci odzieżowych, prowadzi ponad 4 tysiące sklepów w 71 państwach (w Polsce obecna od 2003 roku). Szwedzki gigant zapowiedział właśnie reorganizację, która głównie dotknie pracowników i klientów na starym kontynencie. 

Serwis America Retail podał, że w tym roku H&M zamknie 160 swoich placówek – głównie w Europie. W rezultacie liczba netto (sumowanie placówek istniejących i zlikwidowanych) sklepów odzieżowych zmniejszy się tutaj o 50.

Zobacz także

Powstanie również 335 nowych placówek – 240 z nich będzie pod szyldem H&M, a pozostałe 95 pod innymi markami jak na przykład Monki, Weekday i Afound chains. Większość z nich zostanie otwarta poza Europą i Stanami Zjednoczonymi.

Jak podawał serwis Business Insider, szwedzka sieć sklepów oferująca markowe ubrania w przystępnych cenach od co najmniej trzech lat mierzy się z problemami finansowymi. Ich głównym powodem jest spadek liczby klientów.

Ceny aukcji H&M mocno wahają się od 2016 roku. Ponownie spadły pod koniec ubiegłego roku, kiedy inwestorzy i analitycy rynku nie zostali przekonani do lepszej kondycji odzieżowego giganta. Była ona prawdopodobnie rezultatem dużych przecen, aby pozbyć się zalegającego na półkach towaru. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl/Business Insider/PTD