Zamknij

Rewolucja we FlixBusie. Bilety będzie można bezpośrednio kupić u kierowcy

Piotr Drabik
21.02.2019 16:39
Flixbus. Wprowadzono możliwość zakupu biletów u kierowcy. Transport
fot. Bjoern Wylezich/Shutterstock (ilustracyjne)

Firma transportowa FlixBus wprowadziła możliwość zakupu biletów na przejazd bezpośrednio u kierowcy. Do tej pory wejściówki były dostępne tylko w sprzedaży internetowej lub stacjonarnych punktach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

FlixBus to niemiecka firma transportowa, która obsługuje połączenia autobusowe pomiędzy miastami w całej Europie, również w Polsce.

W czwartek przewoźnik poinformował, że zostaje wprowadzona nowa możliwość zakupu biletów - bezpośrednio u kierowcy. Do tej pory wejściówki na przejazdy były oferowane tylko przez stronę internetową lub aplikacją.

Zobacz także

W których autobusach FlixBusa można kupić bilet u kierowcy?

W fazie testowej, zakup biletów u kierowcy został wprowadzony na trzech wybranych liniach FlixBus Polska (wcześniej było to możliwe tylko na trasie Szczecin-Berlin), a do końca marca będzie sukcesywnie uruchamiana na pozostałych połączeniach.

Pokładowa sprzedaż biletów została prowadzona na następujących liniach FlixBusa: 057 relacji Szczecin-Berlin, 1340 Warszawa-Szczecin, N1340 Warszawa-Szczecin i 1351 Warszawa-Bydgoszcz.

- Uruchomienie sprzedaży w autobusie to przede wszystkim odpowiedź na zapotrzebowanie pasażerów z ograniczonym dostępem do internetu, osób starszych oraz tych, które decydują się na spontaniczną podróż - podkreślił Konrad Bąbliński, dyrektor ds. operacji FlixBus Polska.

Do tej pory zakup biletu u kierowcy był możliwy na jednej linii międzynarodowej ze Szczecina do Berlina. Obecnie planujemy wprowadzenie tej opcji na wszystkich połączeniach krajowych i międzynarodowych FlixBus Polska.

Zobacz także

W jaki sposób kierowca może sprzedać bilet na pokładzie FlixBusa?

Najpierw kierowca sprawdza cenę za przejazd w swojej aplikacji FlixBusa, a następnie pasażer płaci za przejazd w sposób bezgotówkowy (za pomocą karty płatniczej lub telefonu). Firma nie przewidziała możliwości płacenia gotówką. Biletem uprawniającym do przejazdu jest paragon fiskalny.

Dodatkowo, u kierowcy będzie można dokupić jedną dodatkową sztukę bagażu podróżnego, a także uiścić opłatę za zarezerwowany przez infolinię bagaż specjalny. Płatności u kierowcy można realizować wyłącznie bezgotówkowo.

Firma przypomina, że bilety na podróż FlixBusem w dalszym ciągu będzie można również kupić w blisko 500 stacjonarnych punktach sprzedaży w całej Polsce, a także na stronie internetowej flixbus.pl i w aplikacji mobilnej FlixBus.

Zobacz także

RadioZET.pl/PTD