Zamknij

FlixBus poszerza ofertę kolejową w Niemczech

Piotr Drabik
27.05.2019 13:12
FlixBus oferuje coraz więcej pociągów w Niemczech
fot. Cineberg/Shutterstock (ilustracyjne)

FlixBus, jeden z największych operatorów autobusowych w Europie, rozwija swoją ofertę na kolei. W Niemczech firma uruchomiła trzy dalekobieżne trasy i planuje ekspansję również na inne kraje europejskie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

FlixBus, który oferuje przejazdy autobusowe do ponad 2000 miejsc w 28 krajach, rozwija swoją ofertę na kolei.

Jak podało Deutsche Welle, firma uruchomiła trzecie połączenie dalekobieżne pociągami w Niemczech. Obecnie FlixTrain oferuje przejazdy na trasie Berlin-Stuttgart, Kolonia-Hamburg oraz jedno połączenie nocne Hamburg-Loerrach.

Zobacz także

Pomiędzy Berlinem i Stuttgartem pojawią się dodatkowe składy, co ma zwiększyć przepustowość trasy o 30 proc. Natomiast od lipca dodatkowe pociągi pojawią się pomiędzy Kolonią i Hamburgiem.

W sumie w wakacje na niemieckich torach pojawi się siedem składów FlixTrain, które wcześniej służyły u innych przewoźników. Firma stanowi jedyną konkurencję dla dotychczasowego monopolisty na dalekobieżnych trasach, czyli Deutsche Bahn.

Dla porównania pod koniec ubiegłego roku Deutsche Bahn przewiózł tylko 274 składami 148 mln pasażerów. Dla porównania FlixTrain przewiózł 750 tys. osób.

Zobacz także

FlixBus planuje rozszerzenie oferty kolejowej na inne europejskie kraje.

Złożyliśmy wnioski o przyznanie nam tras w Szwecji – powiedział rzecznik FlixBusa, cytowany przez DW. W tym kraju oferta przejazdów autobusowych ma być połączona z kolejową. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Deutsche Welle/PTD