Zamknij

Drogerie Hebe wchodzą na rynek internetowy

Piotr Drabik
05.02.2019 17:07
Drogerie Hebe. Właściciel sieci planuje otwarte sklepu internetowego
fot. Mirco Vacca/Shutterstock (ilustracyjne)

Jeronimo Martins, właściciel sieci marketów Biedronka, wkrótce otworzy w Polsce sklep internetowy. Będzie można w nim kupić produkty dostępne w drogeriach Hebe. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Drogerie Hebe to sieć ponad 200 salonów z kosmetykami i produktami zdrowotnymi. Jak informuje portal Wiadomościhandlowe.pl, wkrótce zostanie uruchomiony sklep internetowy z asortymentem dostępnym w tradycyjnych sklepach tej marki.

W styczniu tego roku o planowanym e-sklepie zostali poinformowani dostawcy Hebe. Zostali oni poproszeni o wprowadzenie danych swoich produktów do systemu firmy WiseBase, umożliwiającej wymianę informacji pomiędzy producentami, dostawcami i sklepami. 

Zobacz także

Jeronimo Matrtins, właściciel sieci Hebe, nie poinformował kiedy może zostać uruchomiona internetowa odsłona Hebe. Jednak zdaniem Wiadomościhandowych.pl jej start jest możliwy już w marcu.

Jak duże zyski przynosi marka Hebe? W ubiegłym roku sprzedaż w tych drogeriach osiągnęła 207 mln euro. Jak podał portal Dlahandlu.pl, to wzrost o 24,7 proc. w euro i o 25 proc. w złotówkach. Przez ostatnie 12 miesięcy otwarto łącznie 51 nowych drogerii Hebe.

Według Wiadomościhandlowych.pl Hebe były jedną z ostatnich dużych drogerii stacjonarnych, które nie prowadziły handlu w sieci. Według badania przeprowadzonego przez Gemius/PBI kupowanie kosmetyków w sieci jest coraz popularniejsze.

Z wyników ankiety wykonanej od września 2016 do września 2018 r. wynika, że prawie 8 mln internautów odwiedza e-drogerie - 80 proc. z nich stanowią kobiety. Najwięcej z nich wybiera Rossmann.pl (ponad 2 mln internautów), Avon.com (1,3 mln) oraz iPerfumy.pl (1,7 mln).

Zobacz także

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl/PTD