Zamknij

Chcesz założyć firmę? Sprawdź czy możesz wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach

Olga Papiernik
15.05.2018 16:23
kobieta się uczy
fot. east news

Osoby bezrobotne i absolwenci podkarpackich uczelni wyższych mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach "ABC Przedsiębiorczości". To kolejne w tym roku takie warsztaty, na których można się dowiedzieć m.in. jak założyć i prowadzić własną firmę.

Organizatorem zajęć, które rozpoczną się w przyszłym tygodniu, jest Wojewódzki Urząd Pracy (WUP) w Rzeszowie. Jak poinformował PAP wicedyrektor urzędu Mateusz Kutrzeba, w tym roku z warsztatów skorzystało już ponad 30 osób. Natomiast w ubiegłym roku we wszystkich edycjach warsztatów wzięło udział niemal 80 osób.

- Szkolenie trwa zawsze trzy dni. W jego trakcie uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę na temat zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. W programie zajęć znajdują się również informacje o samoocenie i modelowych cechach przedsiębiorcy - dodał.

Najważniejszą częścią zajęć będzie opracowanie i możliwość konsultacji własnego biznesplanu. Uczestnicy poznają również podstawy księgowe oraz zagadnienia ubezpieczenia społecznego związanego z prowadzeniem firmy. Przekazane zostaną również informacje o zasadach ubiegania się o wsparcie doradcze i o pieniądze z funduszy krajowych i europejskich.

Jak powiedział Kutrzeba, na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzyma specjalny certyfikat.

Zajęcia poprowadzą m.in. ekonomista i nauczyciel akademicki Maciej Chrzanowski, Dorota Kijowska z ZUS w Rzeszowie oraz doradcy zawodowi WUP.

Zajęcia "ABC Przedsiębiorczości" rozpoczną się w przyszłą środę i potrwają do piątku. Odbędą się w siedzibie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie przy ul. Naruszewicza 11. Wcześniej należy zgłosić swoje uczestnictwo.

PAP/Wojciech Huk/OP