Zamknij

Biedronka zapewni toalety dla klientów. „Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom”

Piotr Drabik
09.05.2019 16:25
Biedronka. Toalety dla klientów w sklepach sieci. Gdzie. Od kiedy
fot. Konektus Photo/Shutterstock (ilustracyjne)

Biedronka będzie w swoich nowych sklepach instalować toalety dla klientów. Pojawią się one również w remontowanych marketach sieci. To reakcja na skargi mieszkańców Mławy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Biedronka, największa w Polsce sieć handlowa, posiada obecnie w całym kraju ponad 2900 sklepów. W większości z nich nie ma ogólnodostępnych toalet, na co zwracają uwagę klienci. 

Problem poruszyli czytelnicy lokalnego portalu Naszamława.pl. 

„Często słyszę, że Biedronka nie chce już być zwykłym dyskontem, ale bardziej na poziomie. A o tak przyziemniej sprawie, jak toalety nie pamiętają i w sklepach nie ma, za przeproszeniem, gdzie siku zrobić” – napisała jedna z czytelniczek.

Zobacz także

Czy w Biedronkach pojawią się toalety?

W odpowiedzi Jan Kołodyński, młodszy menedżer ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska S.A. (właściciel Biedronki), zapewnił, że sieć „wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów” w sprawie ogólnodostępnych toalet.

– Niemniej jednak, większość z ponad 2900 sklepów sieci Biedronka mieści się w istniejących już wcześniej budynkach, w których toalet nie było. Infrastruktura tych obiektów wynika z wcześniej wydanych prawomocnych pozwoleń na budowę i użytkowanie obiektu – dodał Kołodyński.

Zobacz także

Dodał, że sieć „umieszcza ogólnodostępne toalety w nowo wybudowanych sklepach, a także w dotychczasowych lokalizacjach przy okazji sukcesywnie prowadzonych gruntownych modernizacji naszych obiektów”

– W Mławie również posiadamy publicznie dostępną toaletę, na przykład w sklepie przy ulicy Dominika Staszewskiego 12a. Znajduje się on w pobliżu mławskiego szpitala. Ta placówka Biedronki została przebudowana pod koniec 2018 roku. Dzięki przeprowadzonym pracom mogliśmy udostępnić toaletę naszym klientom – zapewnił Kołodyński.

Na instalowanie toalet zdecydował się również największy rywal Biedronki – niemiecka sieć Lidl. Pierwszy szalet dla klientów dyskontów miał powstać w sklepie w Szczecinie.

Zobacz także

RadioZET.pl/Naszamława.pl/PTD