Zamknij

Biedronka w czołówce najbardziej pożądanych pracodawców dla studentów

05.06.2019 14:45
Biedronka wśród najbardziej pożądanych pracodawców dla studentów
fot. Konektus Photo/Shutterstock (ilustracyjne)

Biedronka została wskazana przez studentów z całej Polski jako piąty najbardziej pożądany pracodawca. Sieć marketów szuka obecnie około 20 ambasadorów wśród żaków.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Biedronka, największa sieć marketów w Polsce, zatrudnia około 65 tys. osób. Sklepy należące do portugalskiej spółki Jeronimo Martins szukają nowych pracowników – na przykład wśród studentów. 

Firma została wysoko oceniona w badaniu AIESEC, w którym wzięło udział 3000 studentów z ponad 30 uczelni z 13 polskich miast. Biedronka znalazła się w rankingu na piątym miejscu (spadek o jedno miejsce w porównaniu z 2017 rokiem). 

Zobacz także

Najbardziej pożądanym pracodawcą wśród studentów jest Google, EY, Deloitte i PwC. Jako główne kryteria wyboru wskazywano przede wszystkim wysokość zarobków (89 proc. ankietowanych), atmosferę w pracy (84 proc.), możliwość awansu (82 proc.) i szacunek dla życia prywatnego pracowników (78 proc.).

Najbardziej pożądani pracodawcy wśród studentów
fot.

AIESEC Polska

Biedronka poszukuje obecnie 20 ambasadorów marki wśród studentów. Wnioski są przyjmowane do 30 czerwca.

Zobacz także

– Podczas Programu Campus Ambassador miałem możliwość uczestniczyć w wielu rozwijających szkoleniach. Miałem również okazję ze szczegółami poznać działalność firmy oraz jej funkcjonowanie na rynku. Wiedza z zakresu employer brandingu, którą zdobyłem, pomogła mi w realizacji własnych pomysłów promowania Jeronimo Martins – podkreślił Dawid Baranek, który brał udział w programie ambasadorskim Jeronimo Martins w poprzednim sezonie.

Z najnowszych danych wynika, że średnia wieku osób zatrudnionych w Biedronce to 36 lat, a średnia wieku kierowników sklepu to 37 lat.

Millenialsi, czyli pokolenie ludzi urodzonych w latach 80. i 90. ubiegłego wieku, stanowią aż 40 proc. procent wszystkich menedżerów w Jeronimo Martins Polska.

Zobacz także

RadioZET.pl