Zamknij

Biedronka w czołówce najbardziej pożądanych pracodawców dla studentów

05.06.2019 14:45
Biedronka wśród najbardziej pożądanych pracodawców dla studentów
fot. Konektus Photo/Shutterstock (ilustracyjne)

Biedronka została wskazana przez studentów z całej Polski jako piąty najbardziej pożądany pracodawca. Sieć marketów szuka obecnie około 20 ambasadorów wśród żaków.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Biedronka, największa sieć marketów w Polsce, zatrudnia około 65 tys. osób. Sklepy należące do portugalskiej spółki Jeronimo Martins szukają nowych pracowników – na przykład wśród studentów. 

Firma została wysoko oceniona w badaniu AIESEC, w którym wzięło udział 3000 studentów z ponad 30 uczelni z 13 polskich miast. Biedronka znalazła się w rankingu na piątym miejscu (spadek o jedno miejsce w porównaniu z 2017 rokiem). 

Zobacz także

Najbardziej pożądanym pracodawcą wśród studentów jest Google, EY, Deloitte i PwC. Jako główne kryteria wyboru wskazywano przede wszystkim wysokość zarobków (89 proc. ankietowanych), atmosferę w pracy (84 proc.), możliwość awansu (82 proc.) i szacunek dla życia prywatnego pracowników (78 proc.).

Najbardziej pożądani pracodawcy wśród studentów

Biedronka poszukuje obecnie 20 ambasadorów marki wśród studentów. Wnioski są przyjmowane do 30 czerwca.

Zobacz także

– Podczas Programu Campus Ambassador miałem możliwość uczestniczyć w wielu rozwijających szkoleniach. Miałem również okazję ze szczegółami poznać działalność firmy oraz jej funkcjonowanie na rynku. Wiedza z zakresu employer brandingu, którą zdobyłem, pomogła mi w realizacji własnych pomysłów promowania Jeronimo Martins – podkreślił Dawid Baranek, który brał udział w programie ambasadorskim Jeronimo Martins w poprzednim sezonie.

Z najnowszych danych wynika, że średnia wieku osób zatrudnionych w Biedronce to 36 lat, a średnia wieku kierowników sklepu to 37 lat.

Millenialsi, czyli pokolenie ludzi urodzonych w latach 80. i 90. ubiegłego wieku, stanowią aż 40 proc. procent wszystkich menedżerów w Jeronimo Martins Polska.

Zobacz także

RadioZET.pl