Zamknij

Biedronka i Lidl oferują pracę nad morzem z zakwaterowaniem

25.06.2019 14:26
Biedronka i Lidl. Praca nad morzem i w kurortach. Jakie zarobki?
fot. Dean Drobot/Shutterstock (ilustracyjne)

Biedronka i Lidl oferują pracę z zakwaterowaniem w nadmorskich marketach sieci. Można zarobić nawet 3,7 tys. zł brutto. Ponadto pracownicy obu sieci w innych miastach mogą na wakacje przenieść się do turystycznych miejscowości. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Biedronka i Lidl, jedne z największych sieci handlowych w Polsce, kuszą potencjalnych pracowników ofertami pracy w sklepach w miejscowościach nadmorskich. 

Biedronka w kurortach

W przypadku Biedronki z oferty skorzysta około 240 ochotników, którzy na co dzień są zatrudnieni w Biedronkach położonych z dala od morza.

W wakacje pracownicy ponad 100 sklepów w miejscowościach turystycznych, w związku z dużym ruchem, będą otrzymywać też specjalną nagrodę letnią. Biedronka do pracy na wakacje zaprasza także dorosłe dzieci pracowników.

Zobacz także

 Ochotnicy, którzy chcą na czas wakacji przenieść się do miejscowości nadmorskiej, stanowią duże wsparcie dla sklepu, a z drugiej strony sami mają okazję skorzystać po pracy lub w dni wolne z pobytu nad morzem – podkreśliła Joanna Bukała, dyrektor HR makroregionu w Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka.

Ponadto jest to też szansa na dodatkową nagrodę finansową, sięgającą 350 zł brutto miesięcznie dla sprzedawcy-kasjera. Oczywiście jako pracodawca finansujemy też zakwaterowanie i dojazd.

Joanna Bukała

Pracownicy, którzy zdecydują się na wyjazd do sklepu Biedronka w miejscowości turystycznej, mogą liczyć na pracę w atrakcyjnych miejscowościach zlokalizowanych nad Bałtykiem, takich jak m.in.: Jastarnia, Nowy Dwór Gdański, Stegna, Dziwnów czy Władysławowo.

Przykładowo w Ustroniu Morskim sklep Biedronka jest usytuowany zaledwie 100 m od plaży. Wyjazdy realizowane są od połowy czerwca do końca sierpnia.

Pracownicy, poza swoim standardowym wynagrodzeniem (minimum 2750 zł brutto dla początkującego sprzedawcy-kasjera, wliczając w to nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu), mogą liczyć na dodatek w postaci uznaniowej premii miesięcznej, zależnej od wyników sklepu, a także na nagrodę letnią.

Zobacz także

Dla osób zatrudnionych na stanowisku sprzedawca-kasjer w lipcu i sierpniu w sklepach zlokalizowanych w miejscowościach turystycznych wynosi ona 350 zł brutto miesięcznie.

Otrzymują ją zarówno stali pracownicy ponad 100 placówek w kurortach, jak i ci zatrudnieni, którzy zdecydowali się do nich dołączyć tylko na okres wakacji. W ubiegłym roku nagrodę letnią wypłacano w sumie blisko 2 tys. osób.

Ponadto osobom, które korzystają z nadmorskich delegacji, wypłacane są także dodatki za delegacje przewidziane prawem. Biedronka zapewnia również darmowe zakwaterowanie dla chętnych oraz pokrycie lub zwrot kosztu dojazdu.

W Dziwnowie ochotnicy są zakwaterowani 75 m od bałtyckiej plaży. Aby pracownicy mogli korzystać z uroków pobytu nad morzem, sieć oferuje im elastyczny 5-dniowy grafik pracy.

Do końca czerwca Biedronka planuje też zasilenie kart przedpłaconych swoich pracowników, by wesprzeć ich w związku z wakacyjnymi wydatkami. Kwota zasilenia będzie związana z kwotą dochodów.

Biedronka – w sezonie letnim – oferuje również pracę w miejscowościach nadmorskich pełnoletnim dzieciom swoich pracowników. Są one zatrudniane na podstawie umowy zlecenie. 

Zobacz także

Lidl również zachęca do pracy nad morzem

Podobną ofertę przygotowała sieć Lidl.

Potencjalni pracownicy sezonowi mogą zatrudnić się na 20, 30 lub 40 proc. etatu, lub w pełnym wymiarze godzin. Niemiecka sieć handlowa oferuje wynagrodzenie 3,1 tys. zł brutto plus dodatkową premię letnią w wysokości 600 zł.

W sumie daje to maksymalnie zarobki 3,7 tys. zł brutto.

Lidl zapewnia również zakwaterowanie i zwrot kosztów podróży do miejsca pracy. Zatrudnić się można m.in. w Międzyzdrojach i Świnoujściu, a także Kamieniu Pomorskim. 

– Nasi pracownicy w okresie letnim mogą zmienić miejsce pracy na miejscowość sezonową, w tym np. Władysławowo, Międzyzdroje, Świnoujście czy Zakopane – przekazała Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska, w rozmowie z portalem WP.pl.

Jak to działa? „Taka zmiana odbywa się na zasadzie czasowej delegacji, w ramach której oferujemy dodatkową premię sezonową, dietę oraz zapewniamy zakwaterowanie (lub zwracamy koszty dojazdu). Dzięki temu pracownicy mają możliwość odwiedzenia nowych miejsc na mapie Polski, zdobywania doświadczeń i poznawania nowych ludzi. Zauważamy spore zainteresowanie takiego typu rozwiązaniem” – wskazała Robaszkiewicz.

Zobacz także

RadioZET.pl/mat. prasowe/WP.pl