Zamknij

Zwolnienia grupowe w banku Pekao. Pracę straci prawie tysiąc osób

Piotr Drabik
05.04.2019 08:26
Bank Pekao. Zarząd zdecydował o zwolnieniach grupowych
fot. Grand Warszawski/Shutterstock (ilustracyjne)

Zarząd banku Pekao podjął uchwałę o zamiarze zwolnień grupowych i rozpoczęciu konsultacji w tej sprawie. Chodzi o zwolnienie maksymalnie 950 osób.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Pekao, który został utworzony w 1929 roku, według danych Komisji Nadzoru Finansowego jest trzecim co do wielkości polskim bankiem pod kątem aktywów (ponad 183 mln zł).

Od kiedy zwolnienia w banku Pekao?

„Zamiarem Zarządu Banku jest rozwiązanie umowy o pracę z maksymalnie 950 pracownikami Banku oraz zmiana warunków zatrudnienia maksymalnie 620 pracownikom Banku, w okresie od 25 kwietnia do 31 października 2019 roku” – napisano w komunikacie.

Zobacz także

Jak dodano, w czwartek zarząd powiadomił zakładowe organizacje związkowe o przyczynach zamierzonego grupowego zwolnienia i „zwróci się do organizacji związkowych o przystąpienie do konsultacji. Ponadto Zarząd Banku powiadomi urząd pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w Banku” – napisano.

Jednocześnie dodano, że bank opublikuje kolejny komunikat w sprawie zwolnień grupowych po zakończeniu wymaganych prawem konsultacji z organizacjami związkowymi i zawrze w nim informację o szacowanej wysokości rezerwy związanej z restrukturyzacją zatrudnienia w Banku, która w całości obciąży wynik Banku.

„Ostateczne dane w zakresie wysokości zawiązanej rezerwy oraz wpływu restrukturyzacji zatrudnienia na wyniki finansowe Banku zostaną podane w sprawozdaniach finansowych Banku” – podkreślono w komunikacie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD