Prowadzisz małą lub średnią firmę? Dowiedz się jak dostać dofinansowanie

Olga Papiernik
08.10.2018 10:21
biuro
fot. rawpixel on Unsplash

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) rozpoczął nabór wniosków na dofinansowanie małych, mikro i średnich przedsiębiorstw (MŚP), które wprowadzają na rynek innowacyjne produkty lub usługi, podał BGK. Firmy mogą uzyskać maksymalnie 6 mln zł finansowania. BGK dofinansowuje inwestycje firm w formie premii technologicznej, która przeznaczana jest na spłatę części kredytu technologicznego zaciąganego w bankach komercyjnych. W nowym naborze wniosków o dofinansowanie z "Kredytu na innowacje technologiczne" do rozdysponowania jest w sumie 350 mln zł.

- Jednym z kluczowych zadań BGK jest wspieranie rozwoju polskich firm. Kredyt na innowacje technologiczne cieszy się dużym zainteresowaniem sektora MŚP. W 4 dotychczasowych konkursach przedsiębiorcy złożyli ponad 1600 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę dofinansowania ok. 5,3 mld zł będącą wsparciem realizacji projektów o wartości ok. 11,4 mld zł. To pokazuje jak istotną rolę odgrywają instrumenty finansowe, dzięki którym mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą skutecznie wdrażać nowoczesne technologie oraz konkurować najwyższą jakością towarów i usług  - powiedział członek zarządu BGK Przemysław Cieszyński, cytowany w komunikacie.

Przedsiębiorcy mogą składać wnioski za pośrednictwem generatora wniosków online opracowanego specjalnie na potrzeby poddziałania 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne, podano również.

Przewidziano 6 rund składania wniosków, które zakończą się w kwietniu 2019 roku.

"Od 2015 r. Bank Gospodarstwa Krajowego przeprowadził 4 nabory wniosków w Kredycie na innowacje technologiczne. Promesę premii technologicznej uzyskało ponad 600 projektów, dla których wartość wsparcia ze strony BGK wyniosła ok. 1,95 mld zł. Do tej pory bank zawarł ok. 390 umów o dofinansowanie na kwotę ponad 1,35 mld zł. Wdrożenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych obejmują m.in takie branże jak przemysł maszynowy, przemysł spożywczy, meblarstwo, poligrafia, przemysł budowlany czy motoryzacyjny" - przypomniano w materiale.

ISBnews/OP