Zamknij

Lotnictwo. W liście 10-latek poprosił szefa Qantas o pomoc w założeniu własnej linii

Piotr Drabik
12.03.2019 09:03
Australia. W liście 10-latek poprosił szefa Qantas o pomoc w założeniu własnej linii
fot. Nine News Australia/YouTube (screen), skeeze/Pixabay

"Proszę potraktować mnie poważnie" – napisał 10-latek do prezesa australijskich linii lotniczych Qantas. W liście poprosił o pomoc w założeniu własnej linii lotniczej. Niespodziewanie na jego prośbę odpowiedział szef przewoźnika.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak podało BBC News, autorem nietypowego listu jest 10-letni Alex Jacquot. Młody Australijczyk poprosił szefa linii Qantas Alana Joyce'a o pomoc w założeniu i rozwinięciu własnej linii lotniczej o nazwie „Oceania Express”.

Nastolatek zapewnił, że rozpoczął już pracę w kilku obszarach nad nowym przewoźnikiem – między innymi, jakiego potrzebuje rodzaju samolotów, numerów lotów i cateringu. 

Zobacz także

Podczas szkolnych wakacji mam więcej czasu do pracy. Ale nie mam nic do roboty (o czym mogę myśleć). Czy masz jakieś pomysły, co mogę zrobić?” – zapytał szefa linii Qantas. Wyjaśnił, że napisał do Joyce'a, ponieważ jest prezesem dużej linii lotniczej i zapewne będzie w stanie mu pomóc.

Proszę potraktować mnie poważnie” – zastrzegł nastolatek. 

W odpowiedzi Joyce podziękował za list i potwierdził, że słyszał plotki o „innym graczu na rynku” lotniczym. Zapewnił, że zazwyczaj nie udziela rad konkurencji, ale tym razem postanowił zrobić wyjątek, ponieważ „kiedyś był małym chłopcem, który był ciekawy lotów i wszystkich jego możliwości”.

Zobacz także

W rozmowie z australijskim radiem 2GB młody Alex powiedział, że nie posiadał się z radości, kiedy otrzymał odpowiedź od szefa linii Qantas. „Biegałem po domu przez 10 minut. Nie mogłem w to uwierzyć” – dodał.

Z kolei matka Alexa w rozmowie z gazetą „The Australian” potwierdziła, że planowane jest spotkanie jej syna z Joyce’em.

Zobacz także

RadioZET.pl/BBC News/PTD