Zamknij

Airbnb wchodzi w branżę transportową

Piotr Drabik
12.02.2019 13:40
Airbnb wchodzi w branżę transportową. Turystyka. Podróże
fot. AlesiaKan/Shutterstock (ilustracyjne)

Airbnb, serwis internetowy oferujący tani wynajem apartamentów, planuje wejście na rynek transportowy. W tym celu firma zatrudniła weterana sektora lotniczego Freda Reida.  

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

 

Airbnb to jedna z najbardziej popularnych form wynajmu krótkoterminowego w wielu miejscach na świecie.

Za pomocą mobilnej aplikacji lub serwisu internetowego można wynająć apartament bezpośrednio od jego właściciela. Firma nie posiada żadnej nieruchomości, a tylko pośredniczy pomiędzy klientami a właścicielami lokali. 

Zobacz także

Do zespołu Airbnb dołączył Fred Reid – weteran sektora lotniczego. W przeszłości był szefem m.in. linii Lufthansa, Delta oraz Virgin Airlines. Ma on odpowiadać za zbudowanie usługi transportowej w ramach Airbnb.

Brian Chesky, właściciel firmy, oświadczył, że nie jest zainteresowany budowaniem własnej linii lotniczej lub usługi pośredniczenia w przewozie pasażerów

Dziennik „Rzeczpospolita” przypomniał, że Chesky aktywnie interesował się w przeszłości branżą samolotów, a do aplikacji Airbnb dodano funkcję wyszukiwania połączeń lotniczych.

Zobacz także

– Niezależnie od tego, czy w powietrzu, czy na ziemi, istnieją ogromne możliwości do stworzenia oferty i nawiązywania współpracy z innymi firmami, które ułatwią i umilą podróż – powiedział Reid. Dodał, że jego misja może trwać latami.

Pojawiły się medialne spekulacje, że Airbnb może pracować nad mobilną aplikacją, która na każdym etapie ułatwi podróż swoim klientom – dotyczyć ma to również transportu.

Wartość rynkowa usługi Airbnb szacowana jest na ponad 30 mld dolarów.

Zobacz także

RadioZET.pl/AFP/Rzeczpospolita/PTD