Zamknij

15 maja wszyscy pracujemy krócej. To element akcji „Dwie Godziny Dla Rodziny”

Piotr Drabik
13.05.2019 13:53
15 maja wszyscy pracujemy krócej. Akcja "Dwie Godziny Dla Rodziny"
fot. George Rudy/Shutterstock (ilustracyjne)

Około milion pracowników z ponad 600 polskich i międzynarodowych firm w Polsce i 13 innych krajach wyjdzie w środę z pracy dwie godziny wcześniej. To element akcji „Dwie Godziny Dla Rodziny”, która ma zachęcić, aby więcej czasu spędzić z najbliższymi. Radio ZET przyłączyło się do tej inicjatywy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Organizowana przez think-tank Humanites w Międzynarodowy Dzień Rodzin Akcja „Dwie Godziny Dla Rodziny” polega na wypuszczeniu pracowników szybciej z pracy w najbliższą środę, 15 maja. Symboliczne dwie godziny ma zachęcić ich do poświęcenia więcej czasu na spotkania z najbliższymi.

– Tworzenie środowiska pracy, które sprzyja łączeniu ról, budowaniu trwałych relacji, wyzwala kreatywność i w efekcie przyciąga talenty, nie jest dziś niczym nadzwyczajnym. Jest koniecznością, ale również powinnością biznesu – wskazała Zofia Dzik, wieloletni menedżer i prezes Humanites.

Zobacz także

O tym, jak wiele jest jeszcze do zrobienia, pokazało tegoroczne badanie „Odpowiedzialność Rodzinna Biznesu” przeprowadzone przez IESE Business School University of Navarra oraz Fundację Humanites. Wskazuje ono na niedocenianie działań z zakresu Odpowiedzialności Rodzinnej Biznesu przez polskich pracodawców.

Aż 63 proc. pracowników twierdzi, że pracuje w środowiskach, które utrudniają integrację życia rodzinnego i zawodowego. Z kolei 17 proc. ankietowanych określa swoje środowisko pracy jako toksyczne.

Tylko 37 proc. polskich pracowników postrzega swoje środowisko pracy jako takie, które wspiera integrację życia rodzinnego i zawodowego. Polska pozostaje w tyle za średnią światową w obszarze wsparcia rozwoju osobistego pracowników.

Zobacz także

Zapoczątkowana przez Humanites w 2012 roku w Polsce Akcja „Dwie Godziny dla Rodziny”, poprzez którą Fundacja zainicjowała obchody Międzynarodowego Dnia Rodzin w Polsce, zmienia się z każdym rokiem w międzynarodowy ruch społeczny na rzecz bliskości.

W akcji uczestniczy kilkaset podmiotów – firm, grup kapitałowych, samorządów, szkół, organizacji. Od 2017 roku uczestniczą w niej także pracodawcy z zagranicy, m.in. Niemiec, Czech, Finlandii, Bułgarii, Litwy czy Słowacji (łącznie aż 13 krajów nie licząc Polski).

Wśród nich znalazła się również Grupa Eurozet, której częścią jest Radio ZET.

Zobacz także

RadioZET.pl/PTD