Zamknij

Jest zgoda na połączenie Banku Millenium i Euro Banku

Piotr Drabik
04.01.2019 14:30
UOKiK wydało zgodę na połączenie Banku Millenium i Euro Bank
fot. Tomasz Kawka/East News (ilustracyjne)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na przejęcie Euro Banku przez Bank Millenium. Do fuzji doszło w listopadzie ubiegłego roku. Wartość umowy przejęcia banku opiera na prawie 2 miliardy złotych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Zgoda UOKiK na fuzję banków została wydana 28 grudnia ubiegłego roku, a opublikowana w czwartek. 

"Wskazana wyżej decyzja oznacza, że spełnił się jeden z warunków zawieszających wskazanych w umowie dotyczącej nabycia przez Bank (Millenium - przyp. red.) około 99,78 proc. akcji Euro Bank S.A. od SG Financial Services Holdings tj. uzyskanie zgody właściwego organu antymonopolowego" - napisał w komunikacie giełdowym Bank Millenium.

Zobacz także

W listopadzie 2018 roku doszło do porozumienia pomiędzy SG Financial Services Holdings (jest częścią francuskiej grupy Société Générale) a Bankiem Millenium w sprawie przejęcia prawie stu procent akcji Euro Banku. Wartość umowy wynosiła 1,83 mln zł, ale ostateczna wartość transakcji będzie podlegać korekcji. 

Jak podał portal WNP.pl, Euro Bank posiada 14 mld złotych aktywów, 12 mld zł kredytów. W 2017 roku bank wypracował 103 mln zł zysku netto. Euro Bank na swojej stronie internetowej podaje, że zatrudnia 2,9 tys. pracowników i posiada około 500 placówek własnych i franczyzowych.  

Natomiast Bank Millenium przed trzema laty należał do 7. największych banków pod względem aktywów w Polsce. Właścicielem większościowego pakietu akcji w banku jest portugalska spółka Banco Comercial Portugues.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/WNP.pl/PTD