Zamknij

Trzy kolejne podmioty na liście ostrzeżeń KNF. Sprawy trafiły do prokuratury

Piotr Drabik
04.01.2019 13:38
Trzy nowe podmioty na liście ostrzeżeń KNF
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Trzy nowe podmioty znalazły się w piątek na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego. Jednocześnie w każdym przypadku złożono sprawę do prokuratury. Podejrzenia dotyczą m.in. obrotu instrumentami finansowymi bez odpowiednich uprawnień. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Premium Personal Finance z siedzibą w Katowicach, ACM Alpha Consulting Management EST z siedzibą w Lichtensteinie oraz ACM Alpha Consulting Management AG z siedzibą w Szwajcarii to nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego.
Jak poinformowała w piątek KNF, Premium Personal Finance trafiła na listę z art. 171 ust. 1 ustawy Prawo bankowe, który mówi o gromadzeniu środków pieniężnych innych osób fizycznych, osób prawnych lub jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, w celu udzielania kredytów, pożyczek pieniężnych lub obciążania ryzykiem tych środków w inny sposób bez zezwolenia KNF.

Zobacz także

ACM Alpha Consulting Management EST i ACM Alpha Consulting Management AG trafiło na listę z tego samego paragrafu, a dodatkowo na podstawie art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, który mówi o prowadzeniu działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.
W sprawie wszystkich trzech podmiotów Urząd KNF skierował zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zobacz także

Czym jest lista ostrzeżeń KNF?

Jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Ma ona na celu alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD