Zamknij

Prezes BGŻ przeprasza Wardęgę i prosi o kolejną szansę po wpadce w oddziale

Rafał Mandes
21.03.2018 19:37
Przemysław Gdański, Prezes Banku BGŻ BNP Paribas
fot. Bank BGŻ BNP Paribas

Przemysław Gdański, Prezes Banku BGŻ BNP Paribas przeprasza polskiego youtubera SA Wardęgę, i prosi o kolejną szansę dla banku.

To historia z gatunku tych, o których słyszy się niestety nadal dość często. Choć wydaje się, że czasy „petenta” już dawno minęły, a hasło „Klient nasz Pan” nie jest pustym frazesem, cały czas spotykamy się z sytuacjami, gdzie dochodzi do nieodpowiedniej obsługi klienta. Czy to w banku, czy innej instytucji, która w swoim zakresie ma m.in. obsługę bezpośrednią, dość często dochodzi do zaniechań lub nieporozumień, które powodują że klient odchodzi z tzw. kwitkiem, a firma ma problemy wizerunkowe. 

Pomimo, że bankowość digitalizuje się i dziś bez wizyty w banku możemy załatwić większość operacji bankowych, od czasu do czasu musimy odwiedzić oddział banku - okazją do odwiedzenia oddziału banku jest np. założenie nowego konta firmowego.

Taką historię dziś opisał jeden z popularniejszych polskich yotuberów SA WARDĘGA (pisownie oryginalna):

Pod postem zawrzało!

Niespodziewanie na post Youtubera odpisał Prezes Banku, Przemysław Gdański, przepraszając SA Wardęgę i prosząc o kolejną szansę.

„Witam. Jestem nowym szefem Banku BGŻ BNP Paribas. Przepraszam, że takie miał Pan w naszym oddziale doświadczenie. Wierzę, że koledzy mieli słabszy dzień. Proszę potraktować to jako „wypadek przy pracy” i dać nam drugą szansę. Bez konieczności zaprzyjaźniania się z dyrektorem lub tajemniczym panem w pantoflach. Spróbujemy? Pozdrawiam ciepło, Przemek Gdański"

Historia jakich wiele. Ale reakcja Prezesa banku bezbłędna. Czy youtuber da bankowi kolejną szansę? Tego nie wiemy, ale na pewno Prezes w naszych oczach uratował w tym przypadku nadszarpnięty wizerunek banku.

Na 31 grudnia 2017 roku bank posiadał 476 oddziały bankowości detalicznej i biznesowej. Sieć oddziałów uzupełniały 2 kasy zewnętrzne, obsługujące transakcje gotówkowe i bezgotówkowe oraz 7 Centrów Bankowości Prywatnej. Sieć sprzedaży detalicznej wspierają dodatkowo 102 Punkty Obsługi Klienta.

Bank BGŻ BNP Paribas jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW. Na koniec 2017 r. jego aktywa wyniosły 72,75 mld zł.

RadioZET.pl Biznes/Rafał Mandes