Zamknij

Play podwyższył stawki abonamentowe. Wcześniej podobny krok zrobił Orange

07.06.2019 11:17
Play podważył stawki abonamentowe. Wcześniej podobny krok zrobił Orange
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Play, jeden z największych w Polsce operatorów komórkowych, ogłosił podwyżki opłat abonamentowych. Jednocześnie sieć zwiększa wielkość pakietów internetowych. Wzrost opłat ogłosił również Orange.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Play, który ma około 12,5 mln aktywnych abonentów, ogłosił zmiany w wysokości opłat abonamentowych. 

Jak podał portal Wirtualnemedia.pl, w przypadku rachunku za plan S w każdym wariancie opłata wzrosła o 5 zł – do 35 zł za Solo, 30 zł za Duet i 25 zł za Rodzinę. Również o 5 zł wzrosły ceny w planie M: z 50 do 55 zł w opcji Solo, z 40 do 45 zł w Duecie, a z 35 do 40 zł w Rodzinie.

Zobacz także

Największe podwyżki przewidziano dla abonentów w planie L. Stawka w opcji Solo wzrosła z 60 do 70 zł, Duet – z 45 do 55 zł, a w opcji Rodzina – z 40 do 45 zł.

Razem z podwyżkami Play zwiększył również pakiety internetowe. W planie S wynosi on teraz 7 GB (poprzednio było to 5 GB), w M – 20 GB (dotychczas 10 GB), a w L – 35 GB (o 5 GB więcej niż poprzednio).

Abonamenty w Play
fot. Play

Zmienia się sposób korzystania z urządzeń mobilnych, stale rośnie zapotrzebowanie na szybki internet wysokiej jakości i użytkownicy wykorzystują coraz więcej danych. Play wprost odpowiada na te ewoluujące preferencje konsumentów pod kątem sieciowym oraz ofertowym.

Jean Marc Harion prezes Play Communication

Jednocześnie Play wprowadza nową ofertę Homebox. W jej ramach użytkownik ma nielimitowany internet w smartfonie (35 GB miesięcznie z pełną prędkością), a także z osobną kartą SIM do wykorzystania w innym urządzeniu mobilnym (150 GB z pełną prędkością).

W opcji dla jednego użytkownika (Solo) Homebox kosztuje 75 zł miesięcznie, dla dwóch (Duet) – po 60 zł na osobę, a w wariancie Rodzina – po 50 zł.

Zobacz także

Podwyżki również w Orange

W połowie maja nowe plany abonamentowe wprowadził inny duży operator – Orange. Abonenci mają do wyboru cztery pakiety w cenie od 35 do 75 zł miesięcznie z różnym limitem pakietu internetu mobilnego. Ceny są wyższe niż dotychczasowe stawki. 

Abonamenty w Orange
fot.

Orange

– W Polsce klienci byli dotychczas przyzwyczajeni do obniżek, ale być może nadszedł czas na zmianę strategii. Spółki chcą wykorzystać dobrą sytuację w gospodarce i większą wartość dochodu rozporządzalnego klientów, więc to dobry czas na podjęcie próby podnoszenia cen. Jeśli wyższe oferty nie wpłyną istotnie na spadek pozyskań klientów, a konkurenci nie odpowiedzą agresywniej, to być może trend na rynku zmieni się na wzrostowy – komentował Dominik Niszcz, analityk Raiffeisen Centrobank, cytowany przez Wirtualnemedia.pl.

Zobacz także

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl