Zamknij

Ekonomiczne pomysły Biedronia. Proponuje 1600 zł emerytury dla wszystkich

Piotr Drabik
25.01.2019 11:28
Partia Roberta Biedronia. Proponuje 1600 zł emerytury dla wszystkich
fot. robertbiedron.pl

Były prezydent Słupska Robert Biedroń, który w wyborach zamierza startować z własną partią, przedstawił pomysł obywatelskiej emerytury. Proponuje 1600 zł świadczenia dla wszystkich Polaków, bez względu na płeć. Były poseł zapowiedział też m.in. wzrost płacy minimalnej.  

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Zagłosuj

Na kogo będziesz głosować w wyborach?

Liczba głosów:

Robert Biedroń na 3 lutego zaplanował konwencję swojego nowego ugrupowania, która zdaniem byłego posła ma być progresywna. Ma ona wystartować zarówno w wyborach do Parlamentu Europejskiego, jak i do Sejmu i Senatu.

Emerytura dla wszystkich

Polityk na antenie radia TOK FM zdradził szczegóły dotyczące programu gospodarczego jego partii.

Proponuje wprowadzenie społecznej emerytury w wysokości 1600 złotych dla wszystkich Polaków.

Zobacz także

– Żeby wyrównywać szanse. To minimalna emerytura, jaką każda Polka i Polak będą dostawali. Sprawi też, że oszczędzimy, bo to będą oszczędności na lepszym życiu, na większym komforcie Polek i Polaków na emeryturze. Mniejsze kolejki do lekarzy, mniej na leki, szczęśliwsi seniorzy. Mamy wyliczenia i źródła finansowania, które będziemy pokazywali. To są realne oszczędności, które przyniosą seniorzy państwu – argumentował w TOK FM.

Wśród pozostałych gospodarczych propozycji Biedronia jest podniesienie minimalnego wynagrodzenia. „Powinna być powiązana ze średnią krajową, docelowo 60 procent. Jeżeli rośnie średnia krajowa, musi rosnąć płaca minimalna, ponieważ zbyt dużo ludzi zostaje z tyłu” – podkreślił.

Biedroń obiecał również wprowadzanie transportu publicznego w każdej gminie. „Jako samorządowiec wiem, jak to wygląda. Moją dobrą wolą było, czy okoliczne gminy będą miały transport publiczny, czy nie” – tłumaczył były prezydent Słupska.

Zobacz także

Biedroń chce uszczelnić lukę VAT-owską

W jaki sposób polityk zamierza sfinansować swoje obietnice? Jednym ze źródeł ma być uszczelnienie luki podatku VAT.

Jestem krytykiem PiS, ale pamiętam, jak PO unikała uszczelnienia luki VAT-owskiej. Odziedziczyłem piąte najbardziej zadłużone miasto w Polsce i wyciągnąłem je z poważnego kryzysu – przypominał. 

Były poseł zapowiedział też zlikwidowanie nierówności między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn.

Zobacz także

RadioZET.pl/TOK FM/PTD