Zamknij

PGE ostrzega przed fałszywymi rachunkami za prąd

Piotr Drabik
04.04.2019 19:19
PGE wydało ostrzeżenie przed fałszywymi rachunkami za prąd
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News (ilustracyjne)

PGE Obrót ostrzega przed fałszywymi rachunkami za prąd. Firma Polska Gospodarka Energetyczna wykorzystuje logo energetycznego giganta i wzywa do uregulowania rzekomych zaległych należności.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Zgłoszenia dotyczące podejrzanych faktur pojawiają się głównie na terenie działania PGE Polskiej Grupy Energetycznej, ale jak zaznaczył Majewski, przypadki fałszywej korespondencji spółka odnotowuje w całej Polsce.

Jak zgłosić fałszywe rachunki za prąd?

- Prosimy naszych klientów o zachowanie szczególnej ostrożności i niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w fałszywej korespondencji. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze zależy zadzwonić na naszą infolinię pod numer (+48) 422 222 222 – dodał Majewski.

Zobacz także

Rzecznik PGE Obrót podkreślił, że działania nieuczciwych sprzedawców to problem, z którym zmagają się wszyscy operatorzy usług.

- PGE Obrót opiera swoją działalność na transparentności oraz uczciwej konkurencji, polegającej m.in. na dokładnym informowaniu klientów o swoich produktach i usługach. Spółka posiada certyfikat Kodeksu Dobrych Praktyk w ramach Towarzystwa Obrotu Energią – zaznaczył.

Firma włącza się również co roku w ogólnopolską kampanię informacyjną „Sprawdź kto sprzedaje Ci energię”, jej celem jest ostrzeganie przed nieuczciwymi praktykami na rynku sprzedaży prądu i gazu.

Zobacz także

- Prowadzimy również własne akcje informacyjne ostrzegające oraz informujące klientów, jak nie dać się oszukać, a także, przypominające o prawach konsumentów i zachęcające do dokładnego czytania wszelkiego rodzaju umów – powiedział Majewski.

PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE, największej grupy energetycznej i ciepłowniczej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka obsługuje ponad 5 mln klientów.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD