Zamknij

Najtańsze mieszkanie w Polsce dostępne już za 12 tys. złotych

Piotr Drabik
25.02.2019 15:30
Nieruchomości. Najtańsze mieszkania w Polsce. Gdzie i za ile
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Według analityków rynku nieruchomości można w Polsce kupić mieszkanie nawet za 12 tys. złotych. Jednocześnie przestrzegają, że tak kusząca oferta może kryć wiele kruczków lub być tylko zagraniem promocyjnym. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Eksperci portalu Domiporta.pl opracowali listę dziesięciu najtańszych nieruchomości w Polsce.

Gdzie jest najtańsze mieszkanie w Polsce?

Pierwsze miejsce zajęła kawalerka w Łodzi, którą można kupić za jedyne 12 tysięcy złotych. Warto podkreślić, że średnia cena nieruchomości w tym mieście to 187 562 zł. 

Dlaczego tak tanio? Mieszkanie o powierzchni 32 metrów kwadratowych znajduje się w starej kamienicy, a pomieszczenie jest ogrzewane za pomocą pieca kaflowego.

Zobacz także

Na kolejnym miejscu uplasowała się bardzo mała kawalerka w Bydgoszczy (średnia cena nieruchomości w tym mieście to 190 735 zł). Za 59 tys. zł można nabyć 19,5-metrowe mieszkanie. Jednak właściciel lokum uprzedza nabywców, że konieczny w nim jest remont o wartości 16-22 tys. zł.

Trzecie miejsce zajął strych bez okien do adaptacji przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie o powierzchni 20 metrów kwadratowych za 60 tys. zł. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze mieszkania z Wrocławia, Gdańska, Katowic, Lublina, Szczecina, Poznania i Krakowa.

Największa różnica pomiędzy najniższą a średnią ceną za mieszkania jest w Łodzi i wynosi aż 94 proc. W przypadku stolicy ten współczynnik wynosi 83 proc., Krakowa 77 proc., a Poznania 72 proc.

Zobacz także

Dlaczego tanie mieszkania są ryzykowne?

Analitycy portalu wskazują, że za bardzo atrakcyjną ceną nieruchomości stoją różne przyczyny – od błędu przy wpisywaniu ceny przez właściciela po specjalne napisanie niskiej kwoty dla przyciągnięcia nabywców i zbycie mieszkania po spadku nadające się tylko do generalnego remontu. 

Ponadto w internecie najczęściej możemy znaleźć cenę proponowaną za dom czy mieszkanie, która ostatecznie różni się od ceny transakcyjnej. 

Mieszkania po bardzo okazyjnych cenach oferują licytacje komornicze lub Towarzystwa Budownictwa Społecznego (TBS), ale one nie mają aktów własności czy wpisu do księgi wieczystej.

Zobacz także

RadioZET.pl/Domiporta.pl/PTD