Zamknij

Cyfrowy Polsat podniesie opłaty jesienią. „Nie można w nieskończoność obniżać cen”

25.06.2019 15:44
Cyfrowy Polsat jesienią podniesie opłaty. Zapowiedział to Zygmunt Solorz-Żak
fot. fizkes/Shutterstock (ilustracyjne)

Jesienią tego roku Cyfrowy Polsat planuje podwyżki. Poinformował o tym Zygmunt Solorz-Żak, większościowy udziałowiec firmy telekomunikacyjnej. Tłumaczył, że przez lata branża broniła się przed wzrostem cen.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podał portal Wirtualnemedia.pl, Solorz o podwyżkach mówił w oświadczeniu przekazanym agencji Reutersa.

– Kiedyś wszyscy obniżali ceny. Teraz trend się zmienia i dotyczy to wszystkich, włączając nas – oświadczył miliarder. Solorz mówił również o „wojnie cenowej” na rynku telekomunikacyjnym. 

Zobacz także

Nikt nigdy tej wojny tak naprawdę oficjalnie nie wypowiedział, więc nie będzie też formalnego podpisania traktatu ją kończącego. Można założyć, że wszyscy już wiedzą, że nie można w nieskończoność obniżać cen.

Zygmunt Solorz-Żak

Dlaczego Cyfrowy Polsat podnosi ceny?

Wśród powodów podwyżek miliarder wymienił rosnące koszty energii elektrycznej. 

– Rozwój naszej gospodarki na bieżąco przekłada się na szereg pozycji kosztowych. Zatrudniamy kilka tysięcy pracowników i musimy dbać o ich satysfakcję. Posiadamy też kilka tysięcy rozsianych po całej Polsce obiektów telekomunikacyjnych — każdy z nich potrzebuje zasilenia coraz to droższą energią elektryczną, ponieważ jej ceny dla firm raczej nie unikną podwyżek – tłumaczył założyciel Polsatu.

Zobacz także

Cyfrowy Polsat planuje podwyżki jesienią tego roku — wówczas zostaną uruchomione przez firmę nowe systemy IT i sprzedaży. „Dlatego wolimy poczekać kilka miesięcy” – zaznaczył Solorz.

Jakich usług będą dotyczyć podwyżki? Tego miliarder nie ujawnił. Wirtualnemedia.pl przypomniały, że Cyfrowy Polsat jest właścicielem sieci telekomunikacyjnej Plus, platformy Cyfrowy Polsat i Telewizji Polsat. 

W pierwszych trzech miesiącach tego toku grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zanotowała 2,79 mld zł wpływów sprzedażowych. Kapitalizacja spółki na warszawskiej giełdzie w ostatnich dniach wynosiła prawie 20 mld zł. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl